Szkolenia biznesowe

Szkolenia biznesowe

Szkolenia biznesowe

W oparciu o model zasobów i diagnozę FRIS szkolimy poprzez koncentrowanie się na Silnych Stronach co prowadzi do  wzrostu wewnętrznej motywacji, większej efektywności oraz satysfacji z wykonywanej pracy.

Wszystkie nasze szkolenia oparte są na autorskiej metodzie RRSS (Rozwój i Realizacja Silnych Stron), która koncentruje się na trenowaniu i rozwijaniu przede wszystkim silnych stron, a zrozumieniu i radzeniu sobie ze słabościami i lukami.

Konsulting

Prowadzimy indywidualne Coachingi i konsultacje w obszarach:

Szkolenia sprzedażowe

Trenujemy, coachujemy, uczymy. Kładziemy nacisk na indywidualne umiejętności i kompetencje. Pracujemy na silnych stronach. Rozwijamy je by budować wewnętrzna motywację, która prowadzi do wzrostu skuteczności działania i satysfakcji z wykonywanej pracy.

Współczesny klient jest coraz bardziej wymagający. Współczesny klient nie poddaje się tak łatwo perswazji. Współczesny klient chce czegoś więcej niż standardowa sprzedaż.

Przestań walczyć, zacznij uczyć - sprzedaż edukacyjna

Sprzedaż jest wszystkim. Wszystko jest sprzedażą. Sprzedaż leży u podstaw wszystkiego. Nie ma w tym manipulacji, nie ma w tym przesady. Wie to każdy przedsiębiorca. I by przydać sobie ważności podeprę się autorytetem – B.Tracy- który mówi, że sprzedaż jest krwiobiegiem firmy. Z tego powodu cała koncentracja i wszystkie siły powinny być nakierowane na wzrost sprzedaży. I tu mamy managerów, którzy siedzą i analizują cyferki, wykresy i tabelki. Totalna ekonomia. Totalna bezduszność, która podbiła świat. Zawsze jednak, jak mawiali moi profesorowie na uczelni, każde działanie prowadzi do reakcji ambiwalentnych. I tak z jednej strony te cyferki a z drugiej powrót to dziecięcych zabaw i koncentracji na człowieku. Dlaczego? Ano z prostego powodu bo bez człowieka nie ma sprzedaży. Warto by każdy sprzedawca sobie to uświadomił. Powtórzę więc jeszcze raz: bez człowieka nie ma sprzedaży. To człowiek – nasz klient kupuje. I z tego powodu warto sobie zadać pytanie, który niby mamy na pierwszym planie a jednak chyba nie dość głęboko się w nie zagłębiamy. Z jakiego powodu nasz konsument kupuje?

Sprzedaż edukacyjna daje wartość

Sprzedaż poprzez edukacje to zmiana sposobu myślenia. To przewartościowanie sprzedaży. Zmiana roli ze służebnej na niosącą oświaty kaganek. W dzisiejszych czasach gdy produktów jest całe mnóstwo. Twój produkt ma zapewne kilkudziesięciu jeśli nie kilkuset konkurentów, jak więc ten człowiek ma się obeznać w tym wszystkim. Twój sprzedawca jest specjalistą w tej wąskiej dziedzinie Twojego produktu i to on może właśnie tego człowieka wyedukować. Może podzielić się z nim swoją obszerną wiedza na ten temat. To co w tym wszystkim jest kluczowe to by dostosować ją do jego potrzeb. Tym się bowiem różnią dobre warsztaty od wykładu. Po prostu należy zamienić produktocentryzm na klientocentryzm.

Zmiana kierunku myślenia

Standardowo sprzedawca wygłasza piękne poematy na temat wartości swojego produktu. Dwoi się i troi, stosuje mniej lub bardziej manipulacyjne techniki i narzędzia. Czasem to zadziała, czasem nie…ale im klient jest bardziej świadomy tym mniej jego wszelkie metody są skuteczne. I tu sprzedawco złe wieści. Nadchodzi era coraz bardziej świadomych klientów. Co więc zrobić by do nich dotrzeć? Odpowiedź jest banalna: też stać się świadomym. W standardowej relacji sprzedawca klient, sprzedawca stara się cały czas przekonać klienta do swojego produktu. Można powiedzieć stara się go wciągnąć do swojego wspaniałego świata, gdzie jego produkt odgrywa miejsce kluczowe. Jest niezbędny do życia. Świat bez tego produktu jest w ogóle nic nie wart. Co za bzdura! Sprzedawco przecież sam w to nie wierzysz!

A gdyby tak zamiast na siłę wciągać klienta do świata produktu, dać się wciągnąć do świata klienta?